
Cornelis – “Cees de Vurrever” of ook “de Sherlock” – Admiraal (Hzn) was naast eigenaar van een schildersbedrijf ook procuratiehouder bij de Bondsspaarbank. In 1962 was het hem vergund de eerste steen te leggen bij de bouw van het nieuwe bankfiliaal aan de Nieuwe Zeeweg. Hij kwam er niet mee op de foto, wel zijn zoon Henk, derde van links (foto’s met dank aan Jaap).

NOTA BENE: Ik krijg van dezelfde gelegenheid nog onderstaande foto van Ron met daarop geheel rechts Cees – De Vurrever – Admiraal himself en geheel links warme bakker Frits de Witt uit de Hoofdstraat en 4e van links schoenmaker Van der Berg, ook uit de Hoofdstraat (met dank aan Ron, Johan en Jan). Tweede van rechts is volgens mij Jos de Mooij van de Voorstraat, de directeur van de Spaarbank.

Mijn opa heeft die eerste steen gelegd. Daar heb ik een foto van. Rechts naast mijn ome Henk (van fotozaak Adfono) staat mijn ome Cees die de schilderszaak overnam. Daarnaast mijn tante Dit de echtgenote van ome Cees. En dan een gedeelte van mijn tante Klaar de echtgenote van ome Henk.
Waarom was Cees de Vurrever uitverkoren om de eerste steen te leggen ?
Ik had ome Kees en tante Dit geen eens herkend. En zelfs mijn oma niet, hoewel die er maar half op staat. Leuk die aanvullende foto met mijn overgrootvader. De stok waarop hij leunt staat bij mij in de paraplubak.