
Voor iemand die ooit met de Jan Kloosprijs begiftigd is geweest geworden, is het ondenkbaar om oom maar aan één feitje betreffende deze J. Kloos (‘late bakker’ annex amateurhistoricus) voorbij te gaan. Hier komen we hem weer tegen.
Eén van de grote restauraties van de NH Kerk in Noordwijk Binnen vond plaats in 1901 onder toezicht van de Leidse architect Henk Jesse. Het dak van de kerk werd tot aan de spanten blootgelegd en daaronder poseerden enkele van de arbeiders die zich met de restauratie bezig hielden. Eén van hen is volgens mij genoemde J. Kloos, die met opschrijfboekje en al een kijkje kwam nemen op de naakte vliering. Wie al die anderen waren, weet ik niet. Henk Jesse zelf stond er volgens mij niet bij.

Bovenste foto: Man staand in het midden Arie de Bes, vader van J.T. de Bes. Onderste foto, 2de van rechts dezelfde persoon.