
De vraag is wat er hier aan de gang was pal vóór Hotel Hollander? De aanleg van een parkeerterrein? Een terras? Een werkzaamheid in opdracht van de grootvader van Ronnie van der Putten? Ik kan me niet herinneren wat er hier in latere tijden lag (Oranjebad?), maar een vreemd gezicht was het wel. Wie kan dit beeld nader duiden?
Nota Bene Ik krijg twee interessante reactie, van Klaas en van Koen. Klaas vermoedt dat het hier om de aanleg gaat van bloemmozaïeken, wat inderdaad zo mar zou kunnen. Koen spreekt over de aanleg van een ‘autopark’ een parkeerterrein, zouden we dat tegenwoordig noemen. Maar daar komt hij van terug:
Het plan van een ‘autopark’ wat in de raadsvergadering van 31 maart 1924 naar voren komt, is niet gelegen voor hotel Hollander maar voor Palace en Noordzee. Er wordt in die vergadering door B&W een voorstel ingediend om naar aanleiding van de toenemende drukte van het verkeer én het toenemend bezoek aan de badplaats Noordwijk ongeveer 1400m2 beschikbaar te stellen voor het parkeren van auto’s. Hierbij wordt ook nagedacht over de plaatsing van een kleine benzinepomp te plaatsen. Een deel van de raadsleden is tegen het plan. Zij zijn bang dat de boulevard wordt ontsierd. Toch wordt het voorstel aangenomen. In mei 1926 wordt Jan van Kan de nieuwe huurder/pachter van het autopark.
Op onderstaande foto is het autopark voor Palace/Noordzee zichtbaar, evenals overigens ook dat platte stuk vóór Hollander. Zo te zien is dat laatste stuk nog steeds kaal. Er staat ook geen auto op, noch liggen er geritste hyacinten. Kortom, het raadsel blijft nog even in stand (met dank aan Koen en Klaas).

Nota Bene 2 Ron duikt nu toch twee foto’s op die erop duiden dat het toch om een parkeerplaats ging. Zie onderstaande exemplaren. De ligging van de platte vlakken is ietsies verschoven, maar een ‘autopark’ was het zo te zien wel.



Naar alle waarschijnlijkheid aanleg van een ‘autopark’ in de jaren ’20. Ivm het beperkt aantal parkeerplekken aan zee. Jan van Kan was een van de pachters. Meer informatie volgt snel!
mozaiek wedstrijden…geëffend en zeil erop,…hyacinten steken,…parkeren kwam later,…
Van wanneer is deze foto ongeveer? En Klaas heeft wellicht gedeeltelijk gelijk: het plan van een ‘autopark’ wat in de raadsvergadering van 31 maart 1924 naar voren komt, is niet gelegen voor hotel Hollander maar voor Palace en Noordzee. Er wordt in die vergadering door B&W een voorstel ingediend om naar aanleiding van de toenemende drukte van het verkeer én het toenemend bezoek aan de badplaats Noordwijk ongeveer 1400m2 beschikbaar te stellen voor het parkeren van auto’s. Hierbij wordt ook nagedacht om een kleine benzinepomp te plaatsen. Een deel van de raadsleden is tegen het plan. Zij zijn bang dat de boulevard wordt ontsierd. Toch wordt het voorstel aangenomen. In mei 1926 wordt Jan van Kan de nieuwe huurder/pachter van het autopark.
Ik weet niet van wanneer de foto precies is. het is een ansichtkaart die in de zomer van 1932 werd afgestempeld. .
Weet t al weer,net zoals t strand een twistpunt van de gevestigde orde van grote hotel houders is geweest,met overheden/domeinen/hoge raad is t duinstuk/grond voor de hotels ook altijd een vraag en antwoordt spel geweest wie t beheer en eigendom kon claimen/alle stukken zeereep zijn/waren op t laatst in bezit /onderhoud plicht/diverse hotels/op het punt strand was de eigendoms- recht voor de private partyen verloren gegaan/hoge raad uitspraak/…als compromis werd voor een symbolisch bedrag eigendom/onderhoudplicht zeereep aangeboden domeinen/versus hotel palace/noordzee/hollander/seinpost/zeeleeuw/hoge duin/////voor de juiste datum/passages/archieven/bron verhaal oude zeeers///…sommige dubte in die tyd tussen evenementen/helm/of parking////sommige stukken kwamen later weer in bezit gemeente/domeinen en sommige stukken zijn nog steeds eigendom private partyen,…zo,ging dat in die dagen verloor je de case dan won je verder weer een case/belang///aangestoven zand werd eigendom hotel,….wat htd heeft speelde ook op de kw boulevard////stuk voor hoek seinpost werd later helm geplant/achter oranjebad was de strook smal en deze grond nog steeds eigendom oranje hotel////gemiste kans parking garage////met dank geheugen////
Volgen mij is het een soort vlonder, misschien voor een evenement. Want de boulevard is op dat punt wel ineens erg smal. Bekijk deze foto eens.

Op deze foto zie wel een parkeerterrein Maar staat meer de reep in.

Echt t is zo gebeurd als t hier boven door me beschreven is,de macht toen en nu nog steeds ligt bij de grootste economie op t Zeesse dorp,DE ZEEREEP VOOR DE HOTELS OP DE BOULEVARD WAS VERHANDELD ALS COMPENSATIE VOOR DE UITSPRAAK HOGE RAAD STRAND EIGENDOM,,om een consensus en stabiliteit instituten versus hotels te vestigen,zo wordt t gespeeld/de een ging een parking aan leggen de ander hield evenementen/…in de diepte perceptie foto,s hoe oud ze ook zijn zie je bij en voorbij de vuurtoren de linnen tentjes,88 jaar stonden ze daar en er waren altijd toeristen die verbleven in de hotels,… raadpleeg over t onderwerp de archieven////strand kwestie en parkeer terreinen////
Een ding is zeker,zo keun als toen zal het nooit meer worden!.