
H. Reekers deed naast loodgieterij en zinkwerken ook aan diepboringen. Deze laatste blijkens een kwitantie-afschrift ten behoeve van ‘drink-, koel- en fabriekswater.’ Wat ‘fabriekswater’ precies was, weet ik niet. Wel weet ik dat bollenboeren in de streek graag een diepboring hadden om wanneer het nodig was de gewassen te besproeien en water door de greppels te pompen.

Destijds werd er in de fabrieken, en nog steeds, veel water gebruikt voor diverse activiteiten en processen waar de hoge kwaliteit van het drinkwater niet nodig voor was, bijvoorbeeld de peenwasserijen. Maar ook bij de Marsfabrieken in Amsterdam
Ook in de visverwerking werd enorm veel water gebruikt (wassen, spoelen, pekelen). Bij hoge uitzondering mocht mijn vader, als Noordwijker en bovendien ook nog katholiek, dan toch zijn (grondboringen)werk verrichten bij de Katwijkse visbedrijven als Parlevliet van der Plas en Ouwehand.