
Aan den Heer Burgemeester te Noordwijk aan Zee. k heb de eer U Edelgestrenge hiernevens te doen toekomen reproductie van een gelijkend portret van Louis Fritz Heinrich Raat, geboren te Langsee (N.I.) (?) 8 april 1862. Hij is gekleed als heer, spreekt de moderne talen, is zeer gevaarlijk en draagt gewoonlijk een revolver bij zich. Hij heeft min of meer een ….. type. De Rechtbank te ’s Gravenhage heeft tegen hem uitgevaardigd een bevel tot gevangenneming, omdat hij verdacht wordt, op waardelooze effecten, genaamd “Banque Internationale du Commerce et de l’Industrie” bij verschillende personen hier en in België, waar ook zijne gevangenneming is bevolen, en wel te Brussel, geld heeft opgenomen.
Bij eventuele aanhouding verzoek ik U beleefd hem met alles wat op hem gevonden wordt aan mij op te zenden en mij daarvan draadbericht te doen toekomen. De Commissaris van Politie der 2e Afdeling, F.Dietz.

Het was een wat ingewikkeld opsporingsbericht met een wel erg krom lopende zin er in. Een soort NL-Alert, maar dan zonder de snelle communicatiemiddelen die daarbij nodig zijn. Dit bericht ging per brief van uit Den Haag naar omliggende plaatsen in Nederland. Reageren kon iets sneller via een ‘draadbericht’, maar daarmee had je het dan ook wel gehad.
Ik kan nergens terugvinden of Raat daadwerkelijk gearresteerd geweest is geworden. En al helemaal niet of dat dan eventueel door de Noordwijkse politie is gebeurd. Wat ik wel terug kan vinden is dat Louis Fritz Heinrich Raat op 3 mei 1902 te Kediri / Nederlandsch-Indië ‘door zijn harsens geschoten werd’ door een boze mede-Kediriaan, aan de gevolgen waarvan hij terstond kwam te overlijden. Op de site waarin ik deze mededeling aantref zijn nog enkele wetenswaardigheden over Louis te vinden. Klik hier (met dank aan Michel).
