
Het is een schilderij van Daniël Noteboom. Maar dan houdt het op: we weten wát Noteboom schilderde (een vissers- of arbeidershuisje met een poortje), maar niet wáár.
Wie weet dat wel?
NB Jaques vermeldt dat het hier ging om een pand aan de Nic.Barnhoornweg. Ik kan daar geen foto van terugvinden, helaas. Wat ik wel op mijn speurtochtje tegenkwam was onderstaande foto van “Erfgoed Noordwijk”. Daar wordt echter vermeldt dat het gaat om een pand aan de Jan Kroonsweg. Misschien gaat het om een ander pand dan het huis hierboven, maar beide panden komen toch dicht in malkanders buurt.


Dit huis met poortje bevond zich in de Nicolaas Barnhoornweg. Nadat het huis, dat nagenoeg recht tegenover de Noordzeesteeg (later -straat) was afgebroken, werd daar het huis gebouwd waar Arie v.d. Lippe gewoond heeft en wat naast Hooymans stond. Zowel Ludolph Berkemeier als ook Gerrit Dekker hebben hetzelfde huis geschilderd. In de collectie van het Genootschap Oud Noordwijk bevindt zich ook een foto van deze situatie en het werk van Berkemeier is opgenomen in een nieuw te verschijnen boekje over deze schilder.
marbus bouwde t huis,…later arie meeuwenoord/zwarte aai/manege/toen vd lippe///de bruin woonde erachter/ook ingang schoolstr/over boerderij,..ben aan de overkant opgericht/een steens huizen/zelfde situatie aan jan kroonsplein/de ros/olieburg/achterkant noordzee garage////
herstel/marbus/vd lippe/zwarte aai///