
Een plaatje dat geafficheerd staat als ‘Bollenvelden bij Noordwijk.’ Maar eerlijk gezegd kan ik er niet veel Noordwijk in herkennen. Misschien zet juist dat witte huis op de achtergrond mij op het verkeerde been.
De bloemenbedden staan er overigens mooi bij, evenals de hooischelven. Het schuurtje (of ‘de hut’ 🙂 ) heeft zelfs een schoorsteen, vermoedelijk voor de giftige kokerijen, waaraan veel bollen werden blootgesteld.
Maar de quizvraag blijft: is dit Noordwijk, en zo ja, waar dan?

Lijkt op de Zilk. Land van Hylkema. In de buurt van de Graal. Die hadden grond verwarming. Ik weet niet of K&M grond verwarming hadden.
Wat betreffende schoorsteen bij het schuurtje was het niet om narcissen te koken maar voor de grondverwarming, kijk maar op de afbeelding daar lopen ingepakte erwarmingsbuizen.
Deze schuurtjes stonden of staan bij Lisse t.h.v de steenfabriek