Wie door de tijden heen dit blog een beetje volgt weet dat ik zo mijn voorkeuren heb: voor het oude Palace Hotel bijvoorbeeld of voor Max Liebermann of voor allerhande uitvergrotingen van bestaande foto’s, die weer nieuwe foto’s maken. Maar ook: een voorkeur voor ingekleurde zwart-wit foto’s.
Met welke techniek dat allemaal gebeurde weet ik niet. Maar ze zijn vooral daarom zo mooi, omdat ze de zwart-witte geschiedenis alsnog en postuum een beetje kleur geven. En ook omdat het soms bijna schilderijtjes an sich worden.
Een eerbetoon aan die fotografen, uitgevers en inkleurders, ook bij gelegenheid van dit jubilerende aantal blogs: 8000 (!) in totaal.

Het is niet eenvoudig om te denken en te schrijven over het verleden heden en toekomst,enkele malen loop je kilometers achter en dan loop je weer ver op de tijd vooruit en in een split second moet je het samen vatten of het een zucht in de wind betreft.
Het was in het verleden idyllisch en de kleuren kwamen zo van een schilders palet die de kleuren mengde en flets door tijd en veranderingen tot ons heden kwamen.
Sociale en maatschappelijke verschillen zijn door voort schrijdend inzicht van materie in elkaar gedrukt als een harmonica van de welvaart .
Een mg midget reed over de boulevard van evenementen die boulevard was er toen ook en in de sixties was de mg midget er ook,de tijd was minder hard en wellicht romantischer als je naar de muziek van toen luistert,de tijd in een fles stoppen en de dicht geslagen blad zijde terug halen lukt nooit meer,wellicht als de elementaire deeltjes de geheimen prijs geven wat er eigenlijk in het gegeven afspeelt,is er wel tijd ruimte en een heelal of verzinnen we het ter plekken om ons tevreden te stellen met een doel.
Sinds de verlichting zijn we van alles aan het verzinnen en ontwikkelen om het een zingeving
te construeren in een doos te stoppen en dan tot de ontdekking te komen dat we toen in de doos stopte later niet meer van toepassing blijkt ,omdat we anders zijn geworden.
Een badplaats was een vergissing omdat iemand riep dat zeewater en zeelucht gezond waren,ging men dat geloven en men wilde niet opvallen en verstopte zich in een badkoets.
In zoverre is het een vergissing omdat men het idee van het begin niet meer vast hield,een congresganger springt niet meer in zee en doet niet meer mee met spel van het strandleven,zijn binding met de nostalgie is een solex tour door het duin.
Het leven van de stroom flanerende wordt gevoed door het artificieel van de evenementen entertainring ,naar horeca en strand kijkt bijna niemand om.
Voor de weg gebleven verblijf toeristen speelde het weer geen rol,men vertoefde onder minderen weer omstandigheden ook op het strand voor hun korper und frische luft.
Het moet nu veel mooier weer zijn en beteren weer berichten,de lat ligt hoger.
Met de oorsprong van de geschiedenis slaan ze de spijker mis,de geschiedenis staan in deze 8ooo blogs,het verloop van de gewezen badplaats waren vlammende vuur tongen die er weinig van overhield,een design villa uit de lopende band van abingdon projectie gezien en zaken hotels met disney strand tenten die sommigen groepen bereiken.
Eerbetoon en jubilea,s zijn mijn ding niet ,ik,hoor nergens bij en verwonder me alleen maar wat een onzin er wordt uit gekraamd en hoe deze gehoor vinden,een badplaats hoort verblijf gasten te om armen maar die zijn er niet en gelegenheden voor vertier en uitgaan zijn er ook zo veel niet,bestuurders gingen bouwen en als ze naar nog beteren banen gingen stond er nog niets.
Het concept zoals ze waren gestart met een kurhaus en familie hotels,een tram en strand vertier was zo slecht nog niet bedacht en met de Duitse hoos leek het ook ergens op,maar het monopolie spel en het bouw vacuüm waren minder om de boel in de breedte te laten draaien,en de arrogantie om het als collectief melk koe te zien was een nihilisme die als molensteen werkt.
Op zich is het op merkelijk dat een gebied met zoveel kansen het economisch moeilijk heeft,de lege plekken geven een grootse opportuniteit als je het ziet en pakt en de gevestigde orde zich anders opstelt.
Anders is er over tien jaar zelfs geen jubileum evenement meer en zitten er oost Europese werkers in de grand hotels,een fles spoelde aan en toen ze hem ontkurkte vloog de tijd er uit
denk dat met het idee badplaats ook is gebeurd,…men,stond teveel in de zee te staren en met de handen naar de hemel en regenboog te wijzen,…men verwachte een redding boei die nooit aan kwam,…
Mooie sfeervolle 8000blogwaardige photo’s.
Gefeliciteerd!
Pjotr, geweldig gedaan.
Dit verveelt nooit.
Dank je wel.
Proficiat Pjotr!
h.h….dat pjotr de samenvatting op zijn manier van de legende noordwijk weer geeft en het verleden contrasteert met het heden…doe hij goed…wat hapert is uw mening reactie schrijvers van het verleden en nog belangrijker t heden,…doe eens een poging…voor de opinie,…ik,doe ook mn best…voor u,….
Mooi hoor op naar de 10000
Dank Ron, maar dan hou ik er echt mee op 🙂
Ha Klaas, ik begrijp je verhaal, maar ik probeer al discuissie genoeg te brengen op dit blog met het aansnijden van onderwerpen en themaas en opvattingen en meningen. Ik ga er geen chatbox van maken, maar ik vind het geweldig als er reacties en opvattingen en meningen komen. Die van jou waardeer ik altijd zeer!
In de verbeelding en visueel waren we de personificatie van de nostalgie en romance,…maar het fletse ontstond toen we anders gingen kijken,…
Klaas, wie kan jou evenaren? Ik begin er niet eens aan.
Dat hoeft ook niet,ben ook maar eenvoudig,gaat om wat je mening over het huidige Noordwijk betreft,..
Noordwijk, ik ben er geboren en getogen. Nu al meer dan veertig jaar woonachtig in Valkenburg.
Maar wel een paar keer per week een rondje boulevard. Dit blog van pjort lees ik altijd met plezier, ook omdat het vaak over het noordwijk gaat zoals ik het me herinner. Het is fijn dat iemand dat voor ons vastlegt. Nou ga ik niet beweren dat vroeger alles beter was maar het was wel overzichtelijker. Het politieke handwerk was uitbesteed aan mensen als Vogelaar en Alkemade, daar had je volgens mij geen omkijken naar. Nu worden we met door ons zelf gemaakte regels schaakmat gezet door mensen als Ronnie van der Putte. Daar snapt toch helemaal niemand iets van.
Badgasten waren graag geziene gasten, ze werden in de watten gelegd, we verdienden er ook aan. Een win- win kwestie. Nu zie ik drie handhavers op een leeg wandveld toch nog een paar auto’s op de bon slingeren. Bij de Muze klap ik tegen het dak door een drempel als was het onderdeel van de Atlantikwall. Aangekomen op de boulevard aan twee kanten geparkeerde auto’s , maar lege terrassen. Geen toerist te bekennen.
De zuid, in mijn jeugd een plek waar mensen woonden die het gemaakt hadden, als je heel goed je best doet dan ……dromen. Als ik daar nu rondkijk is het beeld van toen nergens meer te zien. Terugrijdend via de beeklaan, ooit de uiterste zuidgrens van het dorp, zie ik rotondes waar nu iedereen voorrang heeft op het autoverkeer. Zal wel een verbetering zijn, ik miste op een haar een brommer die van de herenweg zonder vertraging de beeklaan overvloog. Terugkomend in Valkenburg zie ik dat het dorp waar ik veertig jaar geleden met plezier ging wonen ook naar knoppen wordt geholpen. Het zal de leeftijd wel zijn die mij bedroeft maken over zaken die door andere als vooruitgang wordt gepresenteerd.
Dit soort gedachten komen op door blogs zoals van pjotr. Wat mij betreft ga hier mee door, bedankt. Ed.
ED VINK
Een paar keer per week naar de Noordwijkse boulevard geeft je heimwee naar Noordwijk aan lijkt me. Een paar keer per jaar allicht? Voor werk naar De Randstad en Noordwijk erbij?
Maar goed het bezoeken van Noordwijk geeft aan dat Noordwijk nog niet naar de knoppen is en dat ook nooit zal gaan.