De ets van een gestrande potvis op het strand bij Noordwijk wordt toegeschreven aan Claes Jansz. Visscher (II) (1586–1652) en zou zijn gemaakt naar een schilderij van Esaias van de Velde. Het kunstwerk hangt op een volgens mij prachtige tentoonstelling in het Rijks in Amsterdam: “De Hollandse Wildernis: Duinlandschappen in de 17e eeuw”.
Huigen Leeflang (conservator prenten van het Rijksmuseum): “Het duingebied is de geboortegrond van de Hollandse landschapskunst. Opvallend is dat de duinervaring in al die eeuwen nauwelijks is veranderd. Nog steeds trekken we graag de duinen in en nog steeds raken kunstenaars door dezelfde weidsheid en ruige schoonheid geïnspireerd.”
En zo is het. Ik verbeeld me dat er nog wel andere beelden van het Noordwijkse duingebied zullen hangen. Gauw gaan kijken.Nog tot 20 juni van dit jaar!

