Eerder hebben we gezien dat er ene P.Vink in Noordwijk aan Zee woonde die met veel visie en gevoel een bazaar dreef vlak aan zee. De bazaar ontwikkelde zich tot een keurige winkel in strandartikelen, maar de vraag bleef hangen wie die ‘P.Vink’ nu wel precies was. Ik weet het nog steeds niet, maar er is wel weer een nieuw stukje puzzel dat kan worden aangelegd.
Hij heet “Piet” Vink, zijn bijnaam was – nogal prozaïsch – “Lekkervet” en naast de bazaar had hij ook nog een heuse strandtent. Bazaar en strandtent stonden hemelsbreed misschien 200 meter uiteen, maar het wás een strandtent. Piet Vink was een meester in het ontdekken van allerlei niches in de markt – dat heb ik in mijn vorige blogs al genoegzaam aangetoond. Hij moet ook met zijn strandtent de eerste zijn geweest in zijn soort.
Als je wat wilt weten, deze persoon was onze overgroot opa
Tell me more, Wilma. ZIjn er nog oude foto’s van je overgrootopa?
Dat kan ik wel navragen. Mail je email, dat is iets makkelijker.
Ben benieuwd. Mijn opa was jarenlang de buurman van Piet Vink. Volgens mij hebben ze samen de “nieuwe” winkels gebouwd omstreeks 1924,
Ben ook benieuwd Johan. Over de boekhandel annex bibliotheek van je grootvader heb ik ook wel eens iets geschreven 🙂 https://hetnoordwijkblog.wordpress.com/2008/07/21/uitvergroot-14-leesbibliotheek/
Zij hebben samen gebouwd..
Een klein dochter woont in de aanleun woningen van jeroen
Het is ook mijn overgrootvader, zijn dochter Joanna was mijn oma. Zij had 18 kinderen en 60 kleinkinderen.
Ik zou graag in contact komen met Wilma Vink en Edith. Piet Vink was ook mijn overgrootvader. Zijn dochter Aaltje mijn grootmoeder en haar dochter Alida weer mijn moeder. Ik ben te vinden op Facebook onder de naam TheoHofman wonende in Roemenië.