
Een oudje van het Vuurtorenplein met daarop een wat mij betreft iconisch voertuig: de Volkswagen Karmann Ghia. De auto werd aangedreven door een 30 pk luchtgekoelde boxermotor die ook in de Volkswagen Kever zat. Deze motor was niet sterk genoeg voor een echte sportwagen, en de Karmann Ghia haalde een topsnelheid van slechts 115 km/u. Maar het geluid van de motor alleen al ….. En dan was het niet eens een echte Volkswagen, want lees wat er in de Wikipedia over geschreven is:
In het begin van de jaren vijftig bouwde Volkswagen kleine, energie-zuinige en betrouwbare auto’s, zoals de Volkswagen Kever en de Volkswagen Transporter. Toen de economie zich begon te herstellen van de Tweede Wereldoorlog nam de vraag naar stijlvolle en elegante auto’s toe. De Volkswagen-directie besloot dat er een model moest komen dat het imago van Volkswagen zou opvijzelen en dat veeleisende auto-kopers tevreden kon stellen. Volkswagen zocht in 1951 contact met carrosseriebouwer Karmann uit Osnabrück, om zo’n auto te bouwen. Karmann op zijn beurt wendde zich tot het Italiaanse ontwerpbureau Ghia uit Turijn, voor het ontwerp van een sportwagen. Ghia had in 1953 al een ontwerp gemaakt voor de Amerikaanse automobiel-fabrikant Chrysler. Dit was echter nooit gebruikt. Het ontwerp werd aangepast zodat het model op een iets verbrede bodemplaat van een Volkswagen Kever zou passen.
Een béétje Volkswagen dus. De VW Karmann Ghia werd uiteindelijk in 1955 gepresenteerd. Hij werd opgevolgd door een minder aansprekend model dat (in Brazilië) tot in de Jaren Zeventig van de vorige eeuw werd geproduceerd.


Keun. Ik stel me zo voor dat alsie door Chrysler gemaakt zou zijn dattie toch wel een stuk langer zou zijn geweest? groet, Willem.
Ha Willem, dit was de Chrysler-versie https://www.prewarcar.com/the-million-dollar-car-that-gave-us-the-karmann-ghia
karmann ghia 1500 s,….was de volgende model,….heb er een gehad,…voor die tijd snelle bolide,….seventees,…
nickname vw karmann ghia razer blade/scheermes///pon ontwerper vw bus,….409 karmann ghia s nog in nederland duitsland enkele duizenden,1000type 34,doen rond 30,000 euro,produktie 445.000 type 34 41.600….je had snel warm lopende motor en bougies kreeg je er niet uit,….veel geluid in de race wagen voor de gewone man,…slechte accu,…hoge slijtage banden,…boulevard roller,….
Heb 2 Ford Escorts Ghia gehad. Me net verdiept in Ghia door de Wikipediapagina te lezen. Interessant. Karmann Ghia klonk me wel bekend in de oren…maar Volkswagen Ghia niet….In 1970 werd Ghia verkocht aan Ford…zijn wat details, zoals een zwart vinyl dakje, mooie emblemen, luxere velgen en luxere kleding. M.i. had/heeft nu nog Ghia igv Ford weinig met het ontwerp van de auto op zich (zelf/de carrosserie) weinig of niets te doen.
De link naar de Wikipediapagina:
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Ghia