
Originelere naam voor een bloemenmagazijn dan ‘Flora’ valt in de vaderlandse geschiedenis niet te detecteren, maar goed. De naam ‘Flora’ was al eerder gegeven aan de vereniging van Noordwijkse bloembollenkwekers, die in het midden van de 19e eeuw het licht zag. En de naam komt ook terug in de Noordwijkse bloembollententoonstelling ‘Florapark’ van 1932.
Maar Jan Christiaanse deed daar niet moeilijk over en schilderde de naam ‘Flora’ in sierlijke letters op zijn winkelruit in de Kerkstraat. Jan liep altijd in een half-open stofjas door zijn winkel te kuieren. Altijd een uitgedoofde sigarenstomp schuin in de bek. Een oude Mercedesbus, die altijd te langzaam door het durrep reed.
Het plaatje komt uit de meest recente ‘Kernpunten’ uit een mooi verhaal over de geschiedenis van Kerkstraat: “De patient mag nog niet alles hebben, maar bloemen zijn altijd welkom.”

Kan me herinneren dat ook de keuken en een kamer achter de winkel geheel ten diensten stonden voor de winkel. Vol met bloemenafval,emmers, vazen en potten, crêpe papier en linten. En ja, Jan altijd druk met halfopen stofjas en sigaretje in een hoek van de mond.