
De Noordzee is een ‘zee’ en geen ‘meer’. Die hier langs Noordwijk zwemmende zwanen, die dachten een letterlijke versie van “Het Zwanenmeer” op te kunnen voeren, waren dus danig in de war. Niettemin een mooie aanblik.
Nota bene: Het Zwanenmeer (Frans: Le lac des cygnes; Russisch: Лебединое озеро) is een klassiek ballet in vier bedrijven. Het Bolsjojballet bracht het stuk in première op 4 maart 1877 in het Bolsjojtheater te Moskou. Over wie het libretto schreef, bestaat er onzekerheid. Vermoedelijk waren Vladimir Begitsjev en Vasily Geltser de auteurs. Het verhaal toont gelijkenissen met verschillende sprookjes, waaronder De gestolen sluier van Duits schrijver Johann Musäus en het Russische sprookje De witte eend. De oorspronkelijke choreografie is van Julius Reisinger. Tsjaikovski componeerde de muziek. De eerste productie was geen succes. Het zwanenmeer werd pas populair na een herwerking door het Mariinskiballet in 1895. Marius Petipa en Lev Ivanov voorzagen hiervoor een volledig nieuwe choreografie. Hun versie geldt sindsdien als de traditionele uitvoering. Tsjaikovski zou ook een nieuwe partituur maken, maar stierf voor hij dit kon doen. Riccardo Drigo bewerkte de originele compositie tot de partituur die vandaag gebruikt wordt.

vooral als t warm is en oostenwind,…zie,je zwanen,…
Ja,ik heb ze ook vaker gezien,maar het is zeker geen dagelijkse aangelegenheid.Buiten Noordwijk is her Kwakjeswater bij Rockanje bijzonder mooi met zwanen.
Ik ken deze foto.
Ik heb het vermoeden dat hij door mijn opa Edy Vink gemaakt is.?
zou kunnen, maar ik weet het niet