
Het is soms moeilijk te traceren van waar een panoramische foto als deze genomen is. Ik heb er GoogleMaps bij nodig om de juiste lijn te trekken en dan kom ik uit ergens op het duin tussen Katwijk en de van den Berghstichting (foto met dank aan Paul).


Nee die foto is genomen vlakbij de trap van Rinus dat nog iets naar het noorden.
boven het laantje waar de zandman stond achter t huis van de zweedse gazant…hoog op duin,…links van de trap…
Dit is werkelijk mijn meest favoriete plekje van Noordwijk. Inderdaad, bij Rinus z’n trap omhoog en dan boven meteen rechts af terug richting “het laantje” lopen tot je op het laatste duintopje staat.
Bij echt helder weer een adem benemend uitzicht over de ganse streek. Katwijk, Rijnsburg, Oegsgeest, Leiden, Warmond, Sassenheim, Voorhout, Noordwijkerhout, Lisse, Hillegom. Het ligt daar allemaal aan je voeten en je hebt er niet eens een verrekijker voor nodig.
En in het voorjaar als kers op de taart, de prachtig gekleurde velden.
Over een PANORAMA gesproken.
Dus Pjotr, je gele lijn staat bijna goed. Ietsjes naar beneden over de rotonde en dan schuin over alle bollenvelden naar het hoogste duintopje bij Rinus z’n trap.
Sorry, sorry, sorry, ik bedoel natuurlijk de rotonde naar boven. De punt van het driehoekje wat uit het duin steekt (rechts van de trap) is de ‘spot’!
Waar is die trap van Rinus dan?
als je bij heineken aan de overkant er in loopt,achter de koekoek langs…richting t laantje,…
Thanks Klaas, gaat ik een keer verkennen 🙂
Pjotr, ’t laantje uitlopen tot bij de laatste bocht naar links (richging ‘herenloo) moet je recht door richting duin en loop je er zo tegenan. Kaniemissen!
En als je nog een leuke wandeling wilt maken, kan je vandaar uit onder duin langs een pad richting Katwijk. Zie je ESTEC ook nog eens van een andere kant.