
C.Th. van den Berg had een ‘vleeschhouwery’ op de hoek van het Lindenplein en nog een filiaal in de Hoofdstraat in Noordwijk aan Zee. Alles getuige deze ansichtkaart, die te koop is op delcampe.net. De afzender schrijft onder meer: “Op de allermooiste Noordwijksche briefkaart zend ik jullie mijn beste groeten.” Dat ‘allermooiste’ is misschien iets te veel van het goede, maar bijzonder is de kaart in ieder geval wel.
Cornelis Thomas (ook wel: ‘Knelis’) van den Berg, de slager in kwestie, was geboren op 30 december 1867 en overleed op 22 juli 1950. Die 83 jaren gaven hem ruimschoots de gelegenheid, niet alleen om een mooi slagersbedrijf op te bouwen, maar ook om nog eens 14 kinderen te krijgen samen met zijn vrouw Margaretha Hoogeveen (1872-1956).

Hij was een neef van mijn opa. En eigenlijk werd hij geboren als Gerardus Thomas. Maar om de een of andere onduidelijke reden werd dat verandert in Cornelis Thomas.
Kijk maar hier: https://s18.postimg.org/p6kaaadw9/Cornelis_Thomas.jpg
Twee foto’s.
Op de bovenste het zoontje en de vader van C Th. van den Berg. Op de andere zal hij waarschijnlijk zelf staan. Het is in ieder geval dezelfde koe. . http://tinyurl.com/zzwrb8p
In mijn herinneringen was dit bedrijf een paardenslager, vreemd om dan die koeien daar dan te zien staan. Maar wellicht noopte de financiële situatie destijds eerder tot het kopen van paardenvlees, hetgeen goedkoper was(?) dan vlees van andere dieren?
Later werd het een paarden slager, toen Van den Akker er in kwam