
“De Noordwijker” weet ook niet meer hoe het genoemd moet worden: “RonnieGate” of “Puttegate”, maar feit lijkt dat dit keer nu niet Ronnie van de Putte weer eens de boze boeman is. Wie wel is de vraag? De vorige en de huidige wethouder vinden het allemaal verschrikkelijk erg, maar voelen zich niet schuldig (en zo te lezen ook niet verantwoordelijk). Er zijn misschien fouten gemaakt binnen het gemeentelijk apparaat en zelfs de mogelijkheid van corruptie wordt door “De Noordwijker” niet uitgesloten. En verder zijn er een heleboel toevallige samenhangen of samenhangende toevalligheden.
Het is een litanie-zonder-eind, dat hele ronnievanderputtenbeverholdinggatvanpalace-bestuurlijkearremoeiverhaal. Ik kan uit de alleszins alarmerende berichten niet opmaken wat er nu heel precies aan de hand is en ik laat me daar ook maar niet over uit (anders ben ik straks ook nog deel van een toevallige samenhang).
Effe de kruitdampen laten opstijgen en zien wat er op de grond achterblijft.

alles draait in de scene om het sfeertje of de binding en de guts er is en men moet zich thuis voelen.
eisen van het volk des tijds die sneller zijn gaan leven met sneller beleving met komen en sneller vertrekken.
bij de inrichting van de badplaats de op en afbraak met meer af dan opbraak hield men geen rekening met de smaak in de tijd gezien van het consumerende en lavende volk.
het hele gebeuren is gethematiseerd in die case dat het in een tijds schema is geplaatst van bureaucratisch naar technocratie en speelbal van de no nonsens van t systeem van de achterhaalde politieke partijen.
t lijkt op schaken zonder schaakbord waar de spelers van positie wisselen t aantal schaakstukken altijd het zelfde blijven en de spelers spelen om t spelen met geen interesse voor de posities en de metaforen van de pionnen met koning lopers die net als de entrepreneurs verwijderd worden.
t systeem als een pendule waar alle raderen pas weigeren bij totale slijtage en er toch een oude paladijn routinematig met een vlinder sleutel draait aan het versleten mechanisme.
denk dat zo ook crises en oorlogen en later weer vergelding ontstaat.
men denkt in cirkels die zich in retoriek en façade aan passen in de tijd,maar in essentie nooit veranderen omdat tussen de oren men in systematiek proces matig bleef hangen met de schok van de industriële revolte en de vervreemding van handen arbeid naar stoom mechanisatie.
in de computer en digitale periode was men een zombie die zich afvroeg waar die van afkomt heen gaat en wat zijn zijn in de materie nu opbrengt en waar die in terecht was gekomen en als som der sommen een vergissing van samen voegende protoplasma was gekomen en de blauw drukken waar zijn cerebellum mee was gecarboniseerd als een neuropathie werd onderkend.
denk dat je t dorp en vooral de zeezijde exemplarisch gedeelte van moet weer geven.
als de wetenschap of echte schrijvers of alle gogen er zich in verdiepten ,de weer legging in die sfeer en strekking zich bewonderde….
goed t houd een blog in de vaart der volken,…