
Wie dit blog een beetje volgt weet dat ik een groot voorstander ben a) van een tram naar Noordwijk en b) van een tram die eindigt op de Noordboulevard. Wat is er mooier dan een tramlijn langs de zee? Vergelijk de Vlaamsche kust of het trammetje naar Soler op Mallorca. Of – een heel klein beetje – lijn 11 van de HTM naar Scheveningen.
Dit beeld komt een beetje in de goede richting, zij het met de nodige verbeeldingskracht. Ik weet niet van welke tijd de foto dateert en wat dat treintje hier in godesnaam doet. Maar het is even voor het beeld: railvervoer op de boulevard.
Nota Bene: De man op het locomotief is Jaap Steenvoorden van het Sluispad in Noordwijk Binnen. het gesleep met al dat zand diende ertoe om de boulevard en zeereep te herstellen van de aanslag die erop was gepleegd door de woeste wateren, begin 1953.

Herstel Boulevard na watersnood 1953?
reed ook kort stoom treintje…zand kwam van de hoogwaack duin…einde zeereep pad,…
Het is in ieder geval een aannemerspoortje met een spoorwijdte van bijna wel zeker 700 mm. Het locomotiefje lijkt een Hunslet, hoewel ik nooit geweten heb, dat die ook in Nederland liepen. Achter de locomotief een rijtje kipkarren met zand.
Gezien het type locomotief moet het na de oorlog zijn. Misschien zand aangevoerd bij opruimen van Atlantikwal ?
Het vuurtoren-erkertje staat nog in de steigers.
Zeg P. Mot je nu niegwoon derris terugkomme..?
😀
Als ik de centen had, DJ, had ik een appartementje in Noortuk gehuurd/gekocht 🙂
Ik kan je exact vertellen wat dit plaatje is. Na de watersnood van ’53 moest er uit de Noordduinen zand naar het gat dat in de boulevard geslagen was ter hoogte van ongeveer de Landbouw. De man op de locomotief is mijn oom van moederskant Jaap Steenvoorden (die, overigens dit ten overvloede, op het Sluispad woonde). Ik heb zelfs nog een (kopie van een) stukje dubbel-8 film van. Ere wie ere toekomt: die film werd geschoten door Piet de Groot. Onderdeel van zijn film “Noordwijk, parel der badplaatsen” voor zover ik me herinner. Het is meer dan 30 jaar geleden dat ik dat filmpje zag….
dat stoomtreintje wat er kort reed toen…1953…gebruikte ze later rijnland in katwijk…foto archief bart rijnhout tram bussen en schrijver…op facebook,…bij ons in de noordzeesteeg rolde de golven…zeeschuim…
https://www.facebook.com/media/set/?set=oa.887452661369522&type=1
ik krijg ze niet op blog…maar bij bart rijnhout…staan plaatjes…never seen before…
Interessant Rob. “Noordwijk, Parel der Badplaatsen” is mij onbekend. Zijn er delen van op Youtube te zetten?
De man op het treintje is mijn vader, Jaap Steenvoorden. Hij bracht zand voor het herstel van de boulevard en het duin aan de zeekant, die door de februari storm van 1953 zwaar beschadigd was.
m.vr.gr.
Jaap Steenvoorden