020b1b0d71ee6de0b35f07a851048aeb

Het huisje aan de Nieuwe Zeeweg is inmiddels afgebroken, geloof ik. Het zal ook niet meer te red12742728_982163058527922_3085125511088369389_nden zijn geweest. Tweede helft negentiende eeuw, prachtig metselwerk. Als het er nog even langer had gestaan was die boom linksvoor naar binnen gegroeid en de boel verder verzakt. De boel zou ‘veruïneert’ worden. Maar ‘ruïnering’ is niet bij voorbaat slecht. Soms zelfs ontzettend mooi: zo’n door mensen gemaakt object dat langzaam weer wordt opgenomen, nee: opgevréten door de natuur.  Mooier dan je in eerste instantie zou denken.

Wat mij betreft hadden ze dit huisje dan ook nog wel even kunnen laten staan. Hieronder een beeld van het huisje in betere tijden:

ddddddddddd

Nota Bene:  Ik moet zelf terugdenken aan een bezoek, een jaar of twintig geleden, aan ziekenhuis Zonnestraal in Hilversum, waar enkele paviljoens al door de natuur omsingeld en aangevreten waren. Prachtig. Vleermuizen vlogen je hier om de oren als je je in de jungle van dit gebouw waagde. Gingen ze restaureren, begrepen er niks van:

NLD-20010611-HILVERSUM: Archieffoto (1999) van de resten van het voormalig sanatorium Zonnestraal van architect Jan Duiker in Hilversum. Het rijksmonument, voorgedragen voor de Werelderfgoedlijst van de Unesco, wordt gerstaureerd. Dinsdag geeft staatssecretaris Van der Ploeg het startschot voor de restauratie. ANP FOTO/HANS STEINMEIER
NLD-20010611-HILVERSUM: Archieffoto (1999) van de resten van het voormalig sanatorium Zonnestraal van architect Jan Duiker in Hilversum. Het rijksmonument, voorgedragen voor de Werelderfgoedlijst van de Unesco, wordt gerestaureerd.  ANP FOTO/HANS STEINMEIER