
Het is maar de vraag of iemand nog wijs kon worden uit deze tramkaart. Je kon ‘m blijkbaar even gemakkelijk inzetten op een traject langs de Jan Evertsestraat in Amsterdam als langs Bentveld en Noordwijk aan Zee. Een retourtje voor 40 centen. De kaart ware ‘op verlangen te toonen.’

Zo’n kaartje kun je gemakkelijk wijs uit worden. Hij kon gebruikt worden op acht korte trajecten. Bijv. zoals omcirkeld: van Katwijk aan Zee naar Noordwijk aan Zee (natuurlijk via Rijnsburg Splitsing. Dit waren alle acht trajecten waarvoor een retourtje 40 cent kostte.
Rechts een knipje in de A van augustus en onderaan een knipje in de 30 van de 30e van die maand. Het was een retour, dus de eigenaar van dit kaartje mocht ook weer een keer terug, binnen een maand. Heel overzichtelijk, dit tramkaartje ! Heen is geknipt, maar terug niet. Misschien is de persoon wel terug gelopen over het strand….
Voordeel hiervan is, dat de tramwegmaatschappij op deze manier het aantal soorten kaartjes kon beperken, waardoor de conducteur dus een kleinere voorraad mee hoefde te sjouwen en er ook minder gedrukt hoefde te worden.