pan4

Van rechts naar links de villa’s Seinpost, Golfzang, Wehme en De Loods en verder naar achteren de een mij onbekend pand en dan het oude huis van professor Blok, historicus te Leiden, die zich ook actief met de Noordwijkse historiën bemoeide. Golfzang, Wehme en De Loods werden gebouwd door architectenbureau Smits en Fels. Wie de andere villa’s bouwde weet ik niet. Helaas.

Het huis van professor Blok zou later tot De Zeeleeuw worden omgedoopt. Het onbekende pand ernaast zou vervangen worden door nieuwbouw van De Zeeleeuw. Maar wat het toen voor functie had, hoe het toen heette: ik weet het niet.

Het zou mooi zijn als we er ooit in zouden slagen een soort van architectuurgids van Noordwijk te maken, ook met die gebouwen erin, die allang zijn afgebroken. Dat zijn de meesten, helaas.