De telephoonpaal links is er eentje. Ik weet niet hoe het precies werkte, maar ik vermoed dat er vanuit de top van deze mast naar iedere aangesloten abonnee een apart draadje getrokken moest worden. Niet zoals nu, dat je vanaf iedere plek zomaar ff een belletje kunt plegen, zonder dat er een draadje bij te pas komt. Maar telefoonpalen in de vorm van zendmasten hebben we nog steeds hard nodig. Al staan ze dan niet meer – stoep- en straatvervuilend – op de grond, maar hangen ze aan kerktorens en zijn zwe verstopt op hoge daken.
Blog6399: Telephoonpaal


En dat dingetje daarvoor, is dat een reclamezuil?
Bij pension Verloop stond ook een telefoonpaal maar da iets anders en daar zie je de draden naar die mast gaan. Ook op de hoek Oude Zeeweg Koepelweg stond een mast.
Nee dat is een kassie voor de glasvezel 🙂
Toen je telephoon nog zoo schreef, hadden er nog lang niet zooveel menschen het. Dit zou ook radiodistributie kunnen zijn, of was dat er niet in noordwijk ? Ook bij radiodistributie gingen er draden naar de ontvangers. De radiogolven gingen daarbij niet door de lucht en via antennes, maar via een draadje. Had je thuis een kastje met draaiknop en keus uit een paar zenders.
Ik heb de radiodistributie nog wel meegemaakt, maar thuis hadden we zo’n ding niet.