schie

Naar aanleiding van een stukje over de stranding van de King David – het zendschip van Capitol Radio – in november 1970 op het strand van Noordwijk, schreef Perry de volgende reactie:

Ben nog steeds op zoek naar archief krantenbericht waarin verslaggever verteld dat horeca-ondernemer W. Van Schie te N. zijn echtgenote een bontjas beloofde, wanneer de K.D. pas over twee weken vlot zou worden getrokken. Wie weet dit krantenknipsel te achterhalen?

Dat is niet tegen blindemanshanden geschreven: een snelle google in het Leidse krantenarchief levert bovenstaand stukje op. Alleen spreekt het Leids Dagblad van 14 november 1970 niet over ‘W. van Schie’, maar over ‘Jaap van Schie’. Dat laatste zal wel een verschrijvinkje zijn geweest, want bij mijn weten heeft er nooit een horecaondernemer ‘Jaap van Schie’ op de Noordboulevard rondgelopen. Toch Perry?

Of mevrouw Van Schie die bontjas alsnog gekregen heeft, weten we niet.