Het is een prachtige foto met veel poserend volk: kinderen en moeders met kinderwagens en anderhalve werkman in de deuropening van zijn huis. Het kon even duren dit moment. Maar straks zou de stoomtram zwetend en zuchtend de bocht doorkomen en dan moest iedereen weer opzij. De vader van Alex gebruikte deze foto waarschijnlijk voor het onderstaande schildrij dat hij maakte:
Blog5935: Volk



Het gebouw daar aan de rechterkant, van Sartorius. Dat was in het verleden toch de Latijnse school? Of was er aan het Lindeplein nr 3 ook een Latijnse school gevestigd?
Telkenmale als ik zo’n foto zie van de Voorstraat met moeders en kinderen vraag ik mij af of mijn grootmoeder toevallig op de gevoelige plaat is vastgelegd. Zij is aan de voorstaat geboren en getogen.
Op mijn facebook account staan een aantal schilderijen geschilderd door mijn vader. Onder andere 1 van het gemeentehuis. Dat schilderij vertoond heel veel overeenkomsten met de ansichtkaart. Ik vermoed dat de ansichtkaart als voorbeeld heeft gefungeerd.
Realiseerde me niet dat het als”Anoniem” getoond wordt. Schilderij staat bij de foto’s van Alex Giliams