spiegel2

Van de Pension Germinal had ik nog niet eerder gehoord, laat staan dat ik er ooit enigerlei afbeelding van heb gezien. Ook van de aanpalende villa had ik geen weet, maar hier doemen beiden zomaar op uit de waas van de geschiedenis. En dan denk je bij jezelf dat het wel niet de moeite zal lonen, om de beide villa’s via google.maps op het spoor te komen. Dat beide villa’s allang geleden zijn gesloopt en vervangen door van die atypische boerderettes, waarvan er de laatste jaren veel te veel zijn gebouwd in de Zuid.

Maar dan krijg je dit: een foto van beide villa’s, weliswaar fiks opgeschoren, gewassen en gecoiffeerd, maar toch. Ze staan er nog. En Pension Germinal heet tegenwoordig Pension Zonne, maar verders. Jeetje. Nog maar een oude photo dan:

sole

En als je nog wilt weten waar die naam ‘Germinal’ vandaan komt: het is een veelgebruikte titel voor speelfilms en de naam komt ook vaker terug in de titel van verschillende boeken. Maar de ware betekenis vind je hier:

germinal