Het was een klein winkeltje, het ‘groente- en fruitbedrijf’ van Piet – de Kikker – Augustinus in de Molenstraat. Waarom Piet ‘de Kikker’ werd genoemd weet ik niet. Waarschijnlijk alleen maar om deze familie te onderscheiden van alle andere families Augustinus die ook op Noordwijk woonden. Daarom hadden veel Noordwijkers een bijnaam. Omdat er veuls te veul waren met dezelfde gewone naam.
Het rook er altijd naar verse groenten in dat winkeltje. Ik herinner me vooral de zuurkool uit het vat en soms ook de vers gekookte bieten. Geconserveerde groenten in blikken van ‘De Sleutels” uit leiden. Ik weet niet meer wat er in die automaten zat ter linkerzijde. De peren deden overigens volgens het bord voor de winkel één gulden per vier pond. En voor dezelfde prijs had je drie pond pruimen. Kom er nog maar eens om.
Kun je zuurkool eigenlijk nog steeds uit het vat krijgen? En worden bieten nog altijd vers gekookt?


sorry pjotr zo geweun is de name niet…groot filosoof enz.http://nl.wikipedia.org/wiki/Augustinus_van_Hippo
zuurkool en bietjes zitten nu veilig in cellofaan verpakt,….
Ik herinner me vooral de waterijsjes. Een dubbele ijslollie voor een duppie en voor een stuiver brak tie hem doormidden en kreeg je een halve. Is nu ondenkbaar.
@Li-st: ik was meer van de gekookte bieten dan van de ijslollies
@Klaas: er woonden wel mer Augustinussen in Noordwijk. En Augustinus is ook een studentenvereniging in Leiden, de beste. Weet ik alles van 🙂
Ik ging daar altijd gelukstoffees halen en ook zoetthout net als bij Dikke Sal in de Kerkstraat.
stond net in de jeroen bloedprikken,risselde van de ouwe foto,s durp,ook van winkeltje koelestek jan kroonsplein..zie fb…moeten ons schamen 377.000 nederlande kindertjes zonder eten naar school,bron ombudsman cbs,..waar zijn ze mee bezig,…
Wie was Dikke Sal dan in de Kerkstraat?
@ Klaas: Zit die Fuentes al in het bejaardentehuis dan?
nee ging niet over epo,…
Dikke Sal dat was Salman die verkocht ijs en snoep, die zat naar ik meen in het tweede of derde pand vanaf de Tramsteeg, naar rechts.
@ Noortukker: kan ik me niet meer herinneren.Wij kochten ijs bij Bakker Bom, die daartoe een mooi uitbouwtje aan zijn winkel had geplakt en snoep bij Beuk of bij Wim – De Vlinder – Kapel.
Bewijs is onderweg
Gevonden! Dank. Gaat ik wat mee doen 🙂