Ene Willem van der Niet in volle actie als lid van de 4e Afdeling Veldartillerie in Padang op Sumatra. Ik weet eerlijk gezegd en geschreven niet om welke Willem van der Niet het hier nu precies gaat. In de stambomen van Hans Montanus tref ik er al zeker een stuk of twintig aan, dus dat vergt enige gepuzzel. Wie helpt?
Over de 4e Afdeling Veldartillerie en haar escapades op Sumatra tijdens de politionele acties is uitgebreide info bekend op de site van het Legermuseum in Delft. Klik hier.
Overigens heb ik nog in militaire dienst geleerd dat je het woord ‘artillerie’ niet letterlijk moet uitspreken. Mijn oude overste, gepokt en gemazeld bij de artillerie, had het altijd over de ‘artjerie’.


op t oog,willem van ai riek,verleden jaar overleden,…ai riek broer kees de duitser dacht ik,…
rechts staat kees de vlugge,..jan lindhout zat er ook,…
Je gaat toch niet beweren dat er een Noordwijkse afdeling was binnen de 4e Afdeling Veldartillerie? 🙂
ze zaten volgens de verhalen,wel bij elkaar,…velen dan,..