Het moet niet gekker worden dan het al is. Het strand van Noordwijk is inmiddels al redelijk volgeplempt met vaste strandpaviljoens, waarvan een enkeling nog maar amper aan de stormen en het hoge water van het voorjaar wisten te ontsnappen. Dat hebbie als je gaat bouwen op de uiterwaarden.

Maar nu staan daar ook nog eens – virtueel weliswaar – twee grotere gebouwen bij: het oude raadhuis van Noordwijk-Binnen en Hotel Belvedere. Met het nodige knip-en plakwerk, in tegenwoordige termen ‘photoshopping’ genoemd, rijzen ze opeens op als reusachtige gestalten aan de kustlijn.

In het geval van Belvedere zou sprake kunnen zijn van een een zeker noodlot: een toekomstvisie, waarbij als gevolg van het stijgen der zeespiegel het water al is opgerukt tot over de Zuid-Boulevard.

En een voorbode van een zich verder voltrekkend rampenplan: de zee rukt ongehinderd  op tot aan de Voorstraat en Noordwijk aan Zee en delen van Noordwijk-Binnen zijn dan geheel en al kopje ondergegaan. De Heilige Geestweg als een strandgeworden werkelijkheid. Atlantis revisited.