De kaart is volgens het bijschrift in Noordwijk genomen en heeft gelopen in 1912, maar dat wil niet zeggen dat de foto ook in dat jaar genomen is. Hij lijkt me eigenlijk ouder, zeker afgemeten aan die badkoets die daar rechts in zee geparkeerd staat: een badkoets in die beschildering was ik in de annalen van de badplaats nog niet tegengekomen (wel een verticaal gestreepte badkoets, overigens, zie hiernaast).

De vraag is eigenlijk of deze foto überhaupt wel in Noordwijk genomen is? Ook de vele zeilboten in zee brengen me op dat (angstige) idee.

Wie geeft uitsluitsel?

Nota Bene: Li-st suggereert – met bewijs gestaafd, waarvoor dank – dat het hier waarschijnlijk om Zandvoort moet gaan vanwege die horizontaal gestreepte badkoets. Ik vind toevalligerwijze nog een aanwijzing in die richting: