Het blijft één van de meest markante punten uit mijn jeugd, een plek die ik met gesloten ogen en vijftig jaar na dato nog steeds blind kan uittekenen. Het is ook een plek die je in de ansichtkaartenbestanden op qoop.nl of marktplaats.nl misschien wel het vaakst tegenkomt van alle oude plekken in Noordwijk. Het zal veel te maken hebben met de blik die je vanaf hier had op de boulevard en met het markante Palace Hotel.
Voor mezelf telden altijd de brievenbus van het Rode Kruis, de ijskar en de viskar bij de afslag naar het strand. In de brievenbus gingen oude boeken en tijdschriften. Het ijs kwam van de Groko die vlakbij deze plek op de kop van de Hoofdstraat zat. De vis kwam van Caspers uit de Kerkstraat in Noordwijk-Binnen en werd naar hier aangevoerd met die blauwe bus, die daar rechts geparkeerd staat. 
Het was een Ford Taunus Transit, eerste generatie. Van 1953 tot 1961 heette die de FK1000, waarbij ‘FK’ stond voor ‘Ford Köln’, want daar kwam die vandaan.


De gebroeders caspers liepen altijd achter de Ford, naast de kar vanuit binnen naar zee. Zo’n 60 jaar staat daar een caspers. Nu staat er ook eentje met ijs.