
Wat de ansichtkaart bijzonder maakt is dat het hier om een eenvoudig straatje gaat middenin een eenvoudige arbeidersbuurt. Niet een kaart die je gemakkelijk wegstuurt naar iemand buiten Noordwijk.
Wat de Katwijkschestraat bijzonder maakt is de even simpele als mooie vorm van de architectuur. Delen van de gevel wit, (in mijn herinnering) zwarte kozijnen, 5 huizen op een rij, de beide buitenste huizen als afsluiters. In de IJmuiderstraat en Egmonderstraat had je dit type woningen ook. Het waren gemeentewoningen. Wie de architect was weten we niet.
In Noordwijk wás tenminste een Katwijkschestraat. In Katwijk was geen Noordwijksche. (Er is een Noordwijkerweg tussen Noordwijk en Rijnsburg en sinds kort is Rijnsburg deel van de gemeente Katwijk, maar dat telt allemaal niet mee). In Den Haag/Scheveningen wás en ís een Noordwijksestraat en in Den Haag/Kijkduin een Noordwijkselaan.
Hagenezen zijn gul. Kattekers zijn zuinigjes.

Ben benieuwd of deze huizen er over 10 jaar nog staan.
De straat ziet er ruim uit, zonder auto’s. Het is nu nauw en vol met geparkeerde auto’s.
krau of alkemade,zelf,ik,denk,dat je hier geen architect nodig had,simpel….
Kinderrijke buurt. Allemaal kattelieken zeker !
Hagenezen zijn gul. Kattekers zijn zuinigjes. ?????
Wat is een Haags bakje dan?
heb,de kattekkers,altijd ervaren als snel ,veel geld bestedende mensen…
moll,zelfs dat is een kattukse naam…
@ Meeuwenoord: en toch vind ik dit alleraardigst architectuur voor een gewoon arbeiderswijkje. Vergelijk het maar eens met de verderop gelegen JacobJuchstraat of het Joostje!
@ Li-st: niet kattelieker dan de Scheveningsestraat 🙂
@ O Corner: Wat is een Kattuks bakje?
@ Meeuwenoord: als je doelt op Dorus Mol: die woonde volgens mij in de IJmuiderstraat
@ Pjotr: wat een Kattuks bakje is weet niet
Maar wel wat een Haags bakje is.
@ O Corner: je wilt niet weten wat het is, een Kattuks bakje. Ik wil je tegen jezelf in bescherming nemen en voorkomen dat je met nachtmerrie-achtige beelden wordt geconfronteerd die het soort van eeuwige gekte zullen veroorzaken, waartegen geen genezing mogelijk is. Neem van mij aan, O Corner, dat een Kattuks bakje het Ergste van het Ergste is!
Het verbaast me trouwens dat je er nog niet eerder van hebt gehoord.
@ Pjotr, heeft het soms iets met Waanzee te maken??
Maar je maakt me nou wel erg nieuwschierig.
Hebben ze in Noordwijk geen google maps dan? ik heb jaren in de Noordwijkerweg gewoond in Katwijk aan den Rijn.
Excuses. Misplaatste betichtingen van mijn kant 🙂
geeft niet, vind het wel een leuke blog, hebben wij niet hier in Katwijk 😉
Thanks Willem