Ik lees op www.noordwijk.com dat één van de meest geprofileerde en authentieke hotel-restaurants van Noordwijk (zo niet het enige dat nog over is) de poorten moet sluiten vanwege gedoe met geld. Het Hof van Holland aan de Voorstraat in Noordwijk-Binnen. Een etablissement dat bijna zo oud is als de Voorstraat zelf.
 
Toch is dit Hof van Holland niet hetzelfde Hof van toen. In augustus 1909 ging een groot gedeelte van het oude hotel in de hens en de opstallen zoals die nu nog aan de Voorstraat staan dateren dan ook grotendeels van na die datum.
 
Maar méér dan een gebouw is het “Hof van Holland” een begrip. En begrippen kun je tot de grond toe afbranden, maar ze blijven altijd bestaan. Je kunt ze sluiten, maar ze gaan altijd weer open.