Lambertus van Sterkenburg overleed vrij plotseling in Roanne (Frankrijk) in juni 1973. Hij moet een geweldig potentaat zijn geweest, tenminste: een potentaat als burgemeester Van Berckel sprak indertijd met ontzag over hem en dat wil heel wat zeggen, want Van Berckel had voor niemand ontzag (veel Noordwijkers trouwens ook niet voor hem). Maar Van Sterkenburg (of gewoon ‘Sterkenburg’, want die twee namen worden nogal eens door elkaar gehuzzeld) was er nog ééntje van de oude stempel.
 
Begonnen als onderdeurtje in de horekafferij, groeide hij uit tot directeur van een maatschappij die drie hotels beheerde: het Palace en het Rembrandt in Noordwijk aan Zee en de Doelen in Amsterdam. In dit blog heb ik bij gelegenheid al voortdurend d e loftrompet gestoken van het Palace en het Rembrandt, maar de Doelen in Amsterdam mocht er ook wezen. Wat mij betreft alleen al vanwege het feit dat dat het enige hotel in Nederland was waar de Beatles ooit logeerden (om maar wat te noemen).
 
(Van) Sterkenburg was het soort van hotelmagnaat dat niet meer bestaat: tegenwoordig gaat alles schuil achter zielloze initialen, acronymen of namen als NH Hoteles, Holiday Inn of Novotel.  Maar Palace en Rembrandt en Doelen behoorden niet tot een keten. Ze behoorden aan Lambertus van Sterkenburg.
 
Alleen de Doelen in Amsterdam overleefde alles en iedereen.