
Als we het dan toch over het Palace Hotel hebben: hoe zou de wereld, c.q. Noordwijk eruit hebben gezien als er iemand was opgestaan die verordonneerd had dat de hele Noordwijkse boulevard met Palace Hotels moest worden volgebouwd?
Zo ongeveer.
Het is een fata morgana – temeer als je beseft dat er tegenwoordig helemáál geen Palace Hotel meer is. Maar toch. Ik krijg direct het beeld voor ogen van Kraft durch Freude, een waanzinnig vakantiecomplex dat zich over een afstand van 4.5 kilometer ontvouwt langs de kust van de Oostzee bij Rügen. Het complex – aanbesteed door Adolf H. te Germania, is nooit klaar gekomen: alleen de ruwbouw staat er (nog steeds) en is door het overdadige gebruik van beton moeilijk afbreekbaar. Na de oorlog kwamen er veel Oostduitse arbeiders gedwongen op vakantie om na 50 weken bruinkoolluchten tenminste ook nog een beetje schone lucht in te ademen. Kraft durch Freude staat er nog steeds, vlakbij het plaatsje Prora en is een bezoek alleszins waard. Het behoort inmiddels tot de Grand Travaux Inutiles.
In Nederland zijn weinig van deze Grote Nutteloze Bouwwerken (de meesten staan in België!). Maar kunnen we dan tenminste niet alsnog in Noordwijk een Klein Nutteloos Bouwwerk neerzetten? Het oude Palace Hotel Regained: een paar meter maar(4.5 kilometer is waarschijnlijk te veel gevraagd).
Er is nog steeds een plekje vrij.
NW 237: Klein Nutteloos Bouwwerk

toch geen boulevard of broken dreams,maar een boulevard,volop dreams
Kijk in Almere , hier staat al 10 jaar een Groot Nutteloos Miljoenenverslindend Bouwwerk.
Zie: Wikipedia, kasteel Almere.