
Wat er aan de hand was, op het moment dat de foto genomen werd, is onduidelijk. Veel krioelend gedoe. Badkoetsen in rotten van drie op het strand. Een hele serie Gamma-huisjes van waaibomenhout, 2 boten en een hoop verschillende soorten strandstoelen schots en scheef en in de war. Het lijkt wel een openbare verkoping of – in het beste geval – de opening van het strandseizoen. Het kan ook zijn dat de opkomende vloed – het strand is smal – noopte tot een snelle reddingsactie van strandmeubilair. Hoe dan ook: het is geen erg wervende ansichtkaart. Niet het soort van strandleven dat je als Duitse toerist zou zoeken. Ik zou gek worden in deze chaos.
NW 210: Krioelend Gedoe

Te druk is niet goed, maar te rustig ook niet. Veel mensen vinden dit ‘gezellig’.
Uit een Noordwijker Badgids -aanwijzingen van een arts, eind 19de eeuw.
"Stapt men voor het eerst in zee, dan kan door den sterken kouden prikkel een groote beklemming op de borst ontstaan. Dompel dan niet direct geheel onder, maar besprenkel eerst hoofd, borst, rug en buik met het frische zeewater, of vang de aanrollende golf met den rug op in half-zittende, half-staande houding."
"Wanneer gij een zeebad genomen hebt, raad ik u aan niet onmiddellijk daarna in een badstoel te gaan zitten, maar liever een half uurtje rond te wandelen. Zijt ge na het bad wat rillerig geworden, neem dan een warm kopje bouillon of een kop sterke koffie. Alleen flinke, krachtige personen mogen het zeebad dagelijks nemen."