
Johan Cruyff is voor jongere generaties eerder bekend vanwege zijn one-liners dan vanwege zijn voetbalcapaciteiten. Toch was hij wat mij betreft de beste speler ter wereld (ik kon die uitspraak pas over de lippen krijgen nadat Cruyff óók bij Feyenoord was gaan voetballen). Hij was niet alleen een geniale voetballer ‘van zijn eige’, maar kon ook een heel elftal beter laten spelen. Van dat soort spelers is er voor- en nadien nooit meer één geweest.
In 1973 speelde het Grote Ajax – met Cruyff (en Neeskens) in de gelederen – tegen het Grote Noordwijk (net algemeen landskampioen bij de amateurs geworden, jawel en jazeker!). Hans Plaatzer (eigenlijk reserve in die tijd) en Kees Karsten (nooit reserve, altijd paraat) worden hier door Cruyff afgetroefd, indachtig diens filosofie: "In voetbal is het simpel: je bent op tijd of je bent te laat. Als je te laat bent, moet je zorgen dat je op tijd vertrekt.”
Plaatzer én Karstens – hoe goed ze ook waren – waren te laat. Ze waren vergeten om op tijd te vertrekken.

"als je voor het doel staat heb je twee kansen. Hij gaat er erin, of hij gaat er niet in".
Laat hem maar eens een balletje opgooien over welk onderwerp dan ook 🙂
Ik denk dan altijd aan de uitspraak van Van Hanegem (als feyenoordfan) als Cruijff over voetbal begin te praten dan begrijp ik het niet meer.
Ik blijf Van Hanegem toch nog altijd de grootste vinden omdat hij mijn idool was tussen mijn 8e en 12e.
Re Aad Verbaast: ook een mooie.
Re Sprakeloos: ik was fan van Cruyff én Van Hanegem én Karstens. Ze waren me allemaal even lief. Van Hanegem begreep er overigens wel vaker niet veel van. Toen hem na afloop van de eerste cursus Coach Betaald Voetbal gevraagd werd of-tie nog wat had opgestoken, zei hij: "Drie sigaretten."
Door de wedstrijden van Noordwijk, tegen toen, het beste clubteam van de wereld, heb ik lang een voorkeur gehad voor Ajax. De interesse voor die club is nog steeds tanende omdat er net zoveel Nederlanders in spelen als Noordtukkers in Noordwijk.