
Over (Ludwig) Wilhelm Tappenbeck hebben we het al eerder gehad: zoon van Heinrich Tappenbeck – de eigenlijke oprichter van Huis ter Duin in Noordwijk – en door zijn vader in notariële papieren al direct opgevoerd als dé eigenaar van het hele spul. Maar Wilhelm had aanvankelijk andere hobby’s dan het hotelwezen: hij dook van meet af aan in de bloembollencultuur en doopte het familiebedrijf aanvankelijk om in de N.V. Maatschappij tot Hotelexploitatie en Bloembollencultuur “Huis ter Duin”. Wilhelm trok ook nog naar Biarritz, vanwaar hij terugkwam met geestrijke ideeën over het planten van dennenbomen aan de Noordwijkse kust, iets wat hij ook op redelijk succesvolle wijze in praktijk bracht. Maar het hotelbedrijf slokte al zijn kracht en energie op, zeker na de dood van zijn vader in 1904 en Wilhelm werd dan ook een Grote Naam in de geschiedenis van het hotel én van Noordwijk.
Deze Wilhelm dus. Hij kreeg een brief uit Canada in 1921. Geadresseerd “Villa Margaretha, Noordwijk aan Zee”. In de annalen kan ik maar één Villa Margaretha vinden: een relatief simpele badvilla op een ongedefinieerd stuk grond in Noordwijk – waarschijnlijk gelegen aan de zuidelijke boulevard. Op de foto staat een manspersoon beneden voor het huis. Misschien Wilhelm zelf die de brief net in ontvangst genomen heeft.
NW 38: Wilhelm

lijkt,mij de villa,die achter htd heeft gestaan,later personeel verblijf,tunnel onder de wegdoor naar hoteltoe,herrinner me dat.
Heel toevallig? Maar op Marktplaats zie ik een kaart in de aanbieding staan met nr. 266434222 van de Rembrandtweg en dennenbeplantingen. Daarop staat in het midden een vierkant pand met dezelfde vakverdeling in de gevels als bij "Villa Margaretha". Alleen lijken de gevels niet meer met een veranda uitgevoerd maar gesloten. Zal dat het zijn?
De Tanne is een spar, zoals elke O, denneboom.
Op de website die ik beheer staat die villa ook, maar dan vanuit duin genomen. En daar staat ook Margaretha landzijde bij.
Kijk maar eens bij de rubriek Huis ter Duin.
http://www.noordwijk.com