fotoCafé Van Schie was één van de oudste horecagelegenheden aan de boulevard. Gestart in 1897 werd er een heus terras aangebouwd in 1911, omdat het anders te veel in de schaduw zou komen te staan van het aanpalende, nieuw te bouwen Palace Hotel, dat zijn rooilijn wat meer naar zee had uitgestrekt.  

Volgens getuigenissen was Van Schie oorspronkelijk ‘een bierhuis’. Mooie toepasselijke naam. Het bier werd betrokken van de Zuid-Hollandsche Bierbrouwerij (ZHB) uit Den Haag. Het verhaal daarover heb ik al eens eerder opgetekend. 

Van Schie was van alle horecagelegenheden aan de boulevard door de jaren heen het meest ‘Noordwijks’ gebleven. Meer een dorpscafé dan een chic-uitstralend restaurant. Ik verbeeld me dat je er nog tot diep in de jaren zestig een biljartje kon leggen. Het pand op de foto werd in 1968 afgebroken en vervangen door een stukje adembenemend-nietszeggende architectuur, dat zo typisch is/was voor de jaren zeventig. Het kreeg ook andere namen: ‘Prominent Inn’ en ‘De Blauwe Gans’. Ook al adembenemend-nietszeggend.

En al helemaal niet ‘Noordwijks’ meer.