foto  Het was een Fokker F-III die daar op 19 augustus 1924 naar beneden kwam en getuige de site met Nederlandse vliegtuigongelukken van Herman Dekker was het niet de enige keer dat dat type vliegtuig  uit den hemelen kwam vallen. Er is een bericht over in Het Centrum van 2 dagen later, dat meer bijzonderheden geeft en ik lees het met stijgende verbazing:

Allereerst omdat het een noodlanding was en dat de schade verder allemaal wel meewiel. En omdat het een ‘groote machine’ was (viel wel mee) van de dienst Amsterdam-Rotterdam (dat wíl je niet geloven). En omdat er alleen een monteur aan boord was (dat gelóóf je niet). Maar het meest curieuze: omdat dit allemaal plaatsvond op het ‘Noordwijkerhoutsche’ strand.

Deze laatste mededeling stelt de geloofwaardigheid van het bericht in zijn geheel ter discussie, want hier is iemand verschrikkelijk op de loop gegaan met de feiten: een Noordwijkerhoutsch strand bestaat helemaal niet. Het bedoelde strand – van Katwijk tot Zandvoort – is Noordwijksch en niets anders dan dat.