fotoAls er iets verboden was in Noordwijk, dan was het wel om door de helmaanplant te lopen. Naast ieder plantje stond zo ongeveer wel een verbodsbord. De kinderen op de foto zijn dan ook zwaar in overtreding, maar niemand taande ernaar, het was maar voor de foto. En die jongen met zijn miniatuur-zeilboot maakt weer alles goed.

Op de achtergrond langs de Zuidboulevard de eerste zomervilla’s, nog wat stijfjes en voorzichtig van architectuur. De Villa helemaal rechts, Villa Désirée, is een uitzondering. Het heeft al wat chaletachtige trekken met de aanloop naar een toren aan de linkerkant. Het dak is al wat wulpser en her en der treft men ook al een versierinkje aan.

Villa Desiree was in 1900 gebouwd door de eerder door mij beschreven en bejubelde architect H.J. Jesse, die wel meer villa’s voor zijn rekening genomen had in Noordwijk, en ook Hotel Pension Noordzee. Hij bouwde déze villa in opdracht van de familie Grandpré Molière. Wie die naam noemt denkt direct aan de Delftse architect en hoogleraar Marinus Jan Granpré Molière (1893-1972), maar die kon alleen al vanwege zijn leeftijd (7 jaar) in 1900 nog niet als opdrachtgever van een heuse villa geboekstaafd worden en bovendien had=tie dan wel zelf iets moois ontworpen. Misschien waren het zijn ouders Abel Cesar Granpré Molière en jonkvrouwe Wilhelmina Stephania Schuurbeque Boeije, maar daar ben ik niet zeker van. Nergens wordt Abel Cesar in boeken of op internet opgevoerd (althans ik kan niets over hem vinden) en al helemaal niet in relatie tot Noordwijk. Dus ik houd me aanbevolen voor aanvullende informatie.

Intussen was wel een bekende uitspraak van Marinus Jan Granpré Molière van toepassing op dit prachtige Jesse-huis en zijn bewoners:  "Heden worden de meeste van ons nog wel ondergebracht: maar ‘wonen’ is een voorrecht van slechts enkelen van ons".